نتایج جستجو برای عبارت :

داستانها یا واقعیتها؟

با سلام.خدمت تمامی عزیزان از صفحه ما دیدن کنید ونظرات انتقادات,و پیشنهادات خودتان در رابطه با داستان ها را برای ما بفرستید
و ببخشید که داستان شماره 3 و 4 یه جابجایی در گذاشتنشون اتفاق افتاده 
وترتیب داستانها فعلا" به این صورت است(1,2,4,3)  منتظر داستانهای یعدی باشید
shirazart.blog.ir 
*** بعضی از قصه ها بازگو کننده ی شرح احوال عارفان و بزرگان دینی و مذهبی است .مانند حکایت‌های اسرار التوحید ( تالیف محمد بن منور ) و تذ کره الاولیا ( اثر عطار نیشابوری ) .برخی از داستانهای کتاب اسرار التوحید بسیار نزدیک به داستانهای امروزی است .( تذکره الاولیا تنها اثر منثور باقی مانده از عطار است ، که در آن از شرح حال هفتاد و دو تن از عارفان بزرگ سخن رفته است .)
** پاره ای از قصه ها بازگو کننده ی احوال شاعران و ادیبان و پادشاهان و گروهها و
نت دیروز عصر وصل شد . سر زدم به شبکه های اجتماعی . احوال دوستانم رو پرسیدم . زنگ زدم به وینگولی (: دو سه ساعت حرف زدیم . دوستان خارج از کشور خیلی نگران شده بودند . دلم آروم شد با دوستام حرف زدم . 
استاد ادبیات از داستانهام خوشش اومده بود . دیگه تصمیم گرفتم امروز و فردا داستانها را آماده کنم بفرستم برای یه جایی ...
بریم بچسبیم به زندگی ...
بسم الله النور

سلام علیکم بزرگوارانی که در نظرات خصوصی اجازه انتشار مطالب و داستانها را داشتند هیچ اشکال شرعی ندارد و ان شاءالله  انتشار مطالب برای بقیه راهگشا باشد.
و بزرگواری که خواستند برایشان ایمیل بفرستم فعلا اینترنت قطع میباشد ان شاءالله زمانی که وصل شد برایشان میفرستم
امروز دوشنبه دوم دی ماه ...
از یکی مجلات داستانی بهم پیشنهاد شد براشون داستان بفرستم. یکی از داستان هام رو ویرایش کردم و فرستادم. امیدوارم پذیرش کنند و چاپ بشه... خیلی هیجان زده ام... دو سه ساعت هم داشتم روی داستانم کار می کردم. یعنی واقعا دارم تلاش می کنم و راه پیدا می کنم برای چاپ داستانها.‌..خیلی هم ازم انرژی میبره... باید چند تا داستان دیگه هم بنویسم. 
برای دیدن لبخند تو همه ی تلاشم رو می کنم...
کتاب دده قورقود نام یکی از قدیمی‌ترین داستانهای اسطوره‌ای ترک‌های اوغوز است که ریشه‌ای پیش از اسلامی دارند. این مجموعه از ۱۲ داستان به نثر و نظم تشکیل شده و مجموعه پر ارزشی است که زندگی، ارزشهای اجتماعی و باورهای مردمان ترک را نشان می‌دهد. قدمت کتابت داستانها مربوط به قرن‌های چهاردهم و پانزدهم میلادی می‌باشد. کتاب دده قورقود به زبانهای مختلف ترجمه شده‌است. نخستین ترجمه دده‌قورقود به زبان آلمانی در سال ۱۸۱۵ از روی نسخه کتابخانه درسدن
داستان مردی را که هرگز نمی شناختم شنیدم٬ که حتماً خدا می خواست که این داستان را بشنوم.او رئیس امنیت شرکتی بود که باقیمانده اعضای خود را از حمله به برجهای دوقلو دعوت کرده بود تا فضای اداره خود را با آنها قسمت کنند. با صدایی پراز وحشت داستان اینکه چرا این افراد جان سالم بدر بردند و همکارانشان کشته شدند را تعریف کرد.تمام داستانها تنها چیزهای کوچکی بودند. شاید شما میدانید که مدیر آن شرکت بخاطر اینکه پسرش مهدکودکش شروع شده بود٬ آنروز دیر به سرکار
هری پاتر و سنگ جادو اولین رمان از هفت رمان مجموعه داستانهای هری پاتر است. کتابی که آغاز پادشاهی این مجموعه رمان بر بازار کتاب بود. نویسنده انگلیسی این کتاب خانم جی کی رولینگ با نگارش این مجموعه داستانها توانست یکی از ثروتمندترین زنان انگلستان بشود. این رمان در تاریخ ۳۰ ژوئن ۱۹۹۷ با عنوان هری و سنگ جادو منتشر شد که تحسین منتقدین و فروش بسیار زیادی را در بازار جهانی تجربه کرد. این مجموعه رمان به 67 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. و حدود 450 میلیون ن
دیشب کتاب داستان راستان را ورق می زدم، مقدمه اش برایم خیلی جالب بود چون قبلا درست نخوانده بودم، استاد شهید مرتضی مطهری موضوعی را در چاپ اول سال ۱۳۳۹ مطرح می کنند که امروز هم مطرح است؛ برخی این مطالب داستانی را سبک می شمرند و ایشان را آن زمان منع می کنند که به اصطلاح کلاس خودش را پایین نیاورند و ایشان بر این عقیده بودند که این داستانها تأثیر مثبت بر زندگی مردم دارند...
( وقت کردید بخوانید)
امروز به دعوت الهه رفتم به حلقه‌ی داستان شهرستان ادب. داستان الهه و دو نفر دیگر را گوش دادم. یاد کانون پرورش فکری افتادم که چقدر با خانم بابایی شعر و داستان می‌خواندیم و کیف می‌کردیم. خب کمی از آن فضا فاصله گرفته بودم. اینجا مجید قیصری حضور دارد و درباره‌ی داستانها نظر می‌دهد. جلسه‌ی خوبی است. رایگان است و در مرکز شهر قرار دارد. دوست دارم باز هم بروم. از همه‌ی سنین به جلسه می‌آیند. یکی از کسانی که داستان خواند نوجوانی بود که داستانش بسیار م
کتاب نقاب مرگ سرخ و هجده قصه ی دیگر نوشتهٔ ادگار آلن پو با ترجمهٔ کاوه با سمنجی و نشر روزنه کار یه جاهاییش ترسناک میشه. میشه گفت یه جاهاییش تخیلی. اگه اشتباه نگم. خیلی وقت بود از این کتابا نخونده بودم. خوراکم تو نوجوانی از این داستانها بود. میدونی واقعی نیست هیچ شباهتی به واقعیت نداره ولی باور میکنی یعنی تحت تاثیر قرار میگیری. یه جاهاییش من یاد داستایفسکی میفتم یه جاهایی درگیری درونی داره شخصیت داستان. خلاصه که من بدم نیومد. بعد مدتها خب اینم
بازم یه خواب واضح دیدم ...
خواب دیدم چهارتا پسر بودیم تو یه ماشین افتاده بودیم دنبال یه ماشین دیگه، ازمون دزدی کرده بود 
تعقیب و گریز کردیم، ماشینه رفته تو یه بن بست وایساد
گفتیم خب دیگه الان حسابی لت و پارش میکنیم اقا دزده رو 
اومد بیرون، یه پسر نوجوون و دوست دخترش بودن که بار و بندیل سفر رو بسته بودن که برن خارج 
دو تا اسلحه دست پسره بود که همون اول دوتا شلیک کرد که ثابت کنه اسباب بازی نیستن 
بعد من داشتم فرار می کردم... با آرامش خاصی گفت فرار ن
در طول سال ها، پیکسار فیلم های بسیار خوبی را به ما هدیه داده است، که نام بردن از آنها خاطرات زیادی را برای ما زنده می کند. پیکسار استاد خلق داستانها و دنیاهای پیچیده است که در عین ارتباط با همه تخیلات را نیز شکوفا می کند. باید بگویم که اصالت آثار پیکسار بوده که باعث ماندگاری آنها به مدت چندین دهه شده است. مهم نیست فیلم های آنها کوچک باشد یا بزرگ، آن چه در این آثار مهم است، جهانی می باشد که احساس بزرگی از زندگی را به بیننده ارائه می دهند. برای مثا
با سلام
به وبلاگ شخصی پویا مطلبی خوش آمدید.
از امروز وبلاگ من به صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد.
در وبلاگ بنده داستانها و فیلمهای ساخته شده توسط بنده و مطالبی در مورد نویسندگی و داستان نویسی,فیلم و سینمای جهان,برنامه نویسی و کامپیوتر ,زبان انگلیسی و.... منتشر می شود.
امیدوارم وبلاگم بتواند نظر شما را جلب کند
این روزها خیلی ذهنم شلوغ بوده... خسته ام... ذهنم خسته است... دلم می خواهد چند روز سکوت کنم... مراقبه کنم... با هیچ کس حرف نزنم... حرص هیچی را نخورم... قضاوت نکنم... به گذشته و آینده فکر نکنم... غرق همین لحظه اکنون بشوم... پشت پنجره بنشینم و چشم بدوزم به آسمان... به ابرها... چشم بدوزم به درخت موی همسایه که دوباره دارد برگهایش سبز می شود... دیگر انگار ظرفیت گفتن و شنیدن ندارم... دو تا کبوتر کنار هم نشسته اند روی لبه ی دیوار... شاخه های درخت هم در دست باد می رقصند... ه
چقدر زبانم خوب شده خودم باورم نمیشه اصلا. تونستم یک صفحه بنویسم یعنی این قرار رو با خودم گذاشتم هرچقدر که بلدم روزی یک صفحه بنویسم. قبلا ها نه میتونستم و نه میخواستم و نه حتی بلد بودم که بخوام انجام بدم همچین کاری رو. جدا از این چه فرانسوی و چه انگلیسی میخوام به پادکست یا تدتاک هم گوش بدم. خب کلی هیجان زدم. الان که به دفترم نگاه میکنم میبینم چقدر کار انجام دادم دمم گرم. امروز روز من هست انگار. تازه کتابهای انگلیسی هم میخوام بخونم بدون ترجمه کردن
بزار زودتر تعریف کنم امروز رو. تولدم نمیتونست بهتر از این باشه. دوستام مهسا و ساجده اومدن خونمون نمیدونستم که یادشونه تولدمو یعنی نمیخواستمم بگم که تو زحمت بیفتن اما دیوونه ها برام کیک خریده بودن روشنش کردن اومدن تو. چقدر دلم تنگ شده بود براشون. نهارم موندنو کلی حرف زدیم. خب به من که حسابی خوش گذشت به خصوص دیدنشون برام خیلی لذت بخش بود بعد قضایای سوختگیو این داستانها. خلاصه که قسمت مهمش همین بود و من کلی الان رو ابرام فکر نمیکردم اینجوری بشه

«گفتگو با رامین جهان پور نویسنده البرزی  به بهانه چاپ مجموعه داستان بلیط های لای کتاب»

امیر محمد حسینی

اخیرا مجموعه داستان  «بلیط های لای کتاب» از رامین جهان پور  وارد بازار نشر شده است ایت کتاب 72صفحه
ای  در تیراژ 500 نسخه توسط انتشارات نظری
منتشرشده وقیمت آن چهارده هزارتومان می باشد.به بهانه چاپ این کتاب  گفتگوی مختصری با  ایشان داشته ایم که  با هم مرور می کنیم.

*شما داستان نویس هستید و گاهی با روزنامه ها هم
همکاری میکنید. البته خو
{منبرک و دلنوشته مهدوی - شماره 32}

راهکار افزایش محبت به امام زمان

خواندن داستانها و جزئیات زندگی ائمه، محبت ما به آنها را افزایش میدهد. اما از امام زمان که همیشه غائب بوده اند، مطالب زیادی نقل نشده؛ در عوض، باید از قدرت «تفکر» بیشتر استفاده کنیم! مثلاً بیایید کمی در مورد میزان علاقۀ امام زمان به خودمان «فکر» کنیم.
چرا حضرت مهدی پروندۀ ما را به صورت هفتگی مرور می کنند؟
از سرِ کنجکاوی یا از سرِ علاقه، و مانند پدر و مادر مهربانی که وضعیت تحصیل
من شیفتهٔ این کتاب ( کتاب تاریخ فلسفه در قرون وسطی و رنسانس ، نوشتهٔ محمد ایلخانی ،نشر سمت)  شدم. نثر روون، مطالب جذاب. اصلا خیلی خوبه اصلا فکر نمیکردم این مدلی باشه. اخه میدونی من کلا کتابای تاریخی رو دوست دارم این که از گذشته است و بدونم که واقعیه. این که خیلی چیزا چیشد که اینجوری شد. یا زمانهای دور چجوری بوده زندگیا ، تفکرات ادمها، دین و مذهب و... این کتابم مثل رمان میمونه برام با این که تاریخ فلسفه قرون وسطی و رنسانس هست. اولش با دین مسیحی شرو
وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَٰکِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ کَمَثَلِ الْکَلْبِ إِن تَحْمِلْ عَلَیْهِ یَلْهَثْ أَوْ تَتْرُکْهُ یَلْهَث ذَّٰلِکَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ
و اگر می‌خواستیم، (مقام) او را با این آیات (و علوم و دانشها) بالا می‌بردیم؛ (اما اجبار، بر خلاف سنت ماست؛ پس او را به حال خود رها کردیم) و او به پستی گ

همه چیز از فایده افتاده است انگار... نه از سکوت و نه از تکلّم آبی گرم نمی‌شود... می‌توانم برای سالها با خودم عهد ببندم که صم بکم باشم ولی آخرش چه؟ باید چه کرد؟ می‌خواهم بنویسم چیزی را که نمی‌دانم چه چیزی است و جالب اینکه می‌نویسم و نمی‌دانم چرا، فایده‌اش چیست؟ سکوت می‌کنی که چه چیز را بگویی، سکوت می‌کنی که چه چیز را نگویی، می‌خواهم فریاد بزنم امّا عارم می‌آید، دیگران چه گناهی کرده‌اند که با لحن نخراشیده‌ی گنگ من از خود بیخود شوند؟
در داستانها آمده که مردی هرروز به کوهی می‌رفت. همراه خود سنگی سنگین آنقدری که از عهده آن بربیاید برمی‌داشت و تا نیمه های کوه در جاده ای که به قله میرسید با خود حمل می‌کرد. نیمه های کوه سنگ را رها می‌کرد و آنوقت باقی مسیر را تا قله می‌دوید. در حالی که افرادی که در همان مسیر بودند از ابتدا تا انتهای مسیر را با سختی و هن هن کنان بالا میرفتند.
این داستانی بود که امروز از زبان دوستم شنیدم. برگشتم به دو روز پیش که داشتم به موضوعی مشابه فکر میکردم. در
خب از کجا بگم 
دوساله ننوشتم
اما دو انگیزه قوی برای برگشتن داشتم
۱...چاپ رمانم به زودی
۲...سرونازم
از سروناز خانوم بگیم که دقیقا ۹۸/۱/۱ چشم در جهان گشودن ...اینبار بی حسی موضعی داشتم و لحظه به لحظه شو یادمه...هنوزم یادم میاد ته دلم غنج میره
تقریبا همه کادر مهربون و دوست داشتنی اتاق عمل میگفتن "وای چه دختر نازی"
اما در نگاه سروناز ترسی توام با نارضایتی می دیدم که خیلی قابل تامل بود و دقیقا این تفسیر رو داشت"خدایا چرا منو از جای گرم و نرمم کشیدی بیرو
خب بالاخره تموم شد
کتاب مستند داستانی امنیتی "کف خیابون" 
این کتاب، کتاب فوق‌العاده ایه؛در اون با فراز و فرود های داستان، به خاطر نویسندگی عالی اش، شما هم فراز و فرود رو تجربه میکنید
این کتاب توسط اقای حدادپور جهرمی ، از پژوهشگران امنیت هست که اطلاعات کلی و فنی داستانها کاملا واقعیه. البته به خاطر ملاحظات امنیتی، اسمهای داستان تغییر یافته است.
در وصف حس و حال اتمام این کتاب:
امنیت سهل الوصول نیست.
امنیت سهل الوصول نیست. 
امنیت سهل الوصول نی
* نقاش معروف زمان شاه عباس ( رضا عباسی) است ، که صاحب مکتب خاصی می باشد .اگر چه رضا عباسی مینیاتور کار هم بوده است ، اما شهرت او به دلیل پرتره ها و نقاشی های بزرگی است ، که با شباهت زیاد به مدل و طبیعت شکل گرفته اند. 
* رضا عباسی در ترسیم خطوط منحنی و طرح قوی و عمیق ، استاد است .استادی او به ویژه در نمایاندن موی سر و ریش جلب نظر می کند .از آثار او می توان تصاویر درویشان و جوانان و زائران را نام برد.
* در مینیاتورهای اوایل دوره ی صفوی ، عمامه ها دور کلاغ
من در سال 2018 تعداد 114 کتاب را خوانده ام ، بیش از دو برابر شدن هدف من از Goodreads Reading Challenge در سال 52. این بهترین سالی است که من از زمانی که برای اولین بار در سال 2015 شروع به شرکت در این چالش کردم ، هستم و بسیار خوشحال شدم که این کار را انجام دادم. کتاب های بسیار خوبی را انتخاب کردم و میانگین امتیاز من برای سال 4.3 ستاره بود. من انواع ژانرهای داستانی را خواندم ، از جمله داستان های تاریخی ، دیستوپی ، فانتزی ، و جنایات / هیجان های روانی. خواندن داستان های من ب
شب همگی بخیر!
امشب، یکی از آخرین شب های سال ۹۸ است و من درحالیکه بسیار دلتنگم، نامه ای برای شما دوستان عزیزم می نویسم. باید بگویم مشتاق دیدارتان هستم. مشتاق جمعه شب هایی که در گوشه ای از این دنیا کنار یکدیگر جمع شده و صحبت خواهیم کرد؛ از کتاب هایی که خوانده ایم و قصه ها و افسانه هایی که دوست داشته ایم، درحالیکه هرکدام نوشیدنی مورد علاقه مان را می نوشیم و با لبخند و نگاه های عمیق به حرف های یکدیگر گوش می سپاریم. آرزوی چنین روزی را دارم. آرزوی دو
عنوان
کتاب: بانوی بهشتی

نویسنده:
اثری از 5 نویسنده لهستانی

مترجم
: روشن وزیری

ناشر:
نشر ماهی

--------------------

کتاب
کوچکی با 6 داستان از 5 نویسنده لهستانی .

با اینکه کتابش کم حجم بود اما بدلیل همزمانی چندین کار
مختلف که باید انجام می دادم، بیش از یک ماه خوندنش طول کشید بنابراین چون فاصله
بین خوندن داستانها زیاد شده اون برداشتهای اولیه دیگه الان تو ذهنم نیست. باید
همون موقع می نوشتم اما خب مشغله و بیشتر بی نظمی خودم باعث شد که این کارو نکنم.
بگذریم.

تحقیق با موضوع روبات مسیر یاب ربوحشره تحقیق با موضوع روبـات مسیر یاب ربوحشره 117صفحه قالب ورد قابل ویرایش

دسته بندی
مکانیک

فرمت فایل
doc

حجم فایل
220 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
117

توضیحات:

تحقیق با موضوع  روبـات مسیر یاب ربوحشره 
117صفحه قالب ورد قابل ویرایش
تحقیق با موضوع  روبـات مسیر یاب ربوحشره 
117صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:
کلمة روبات (‌Robot) اولین بار در سال 1921 در نمایشنامه ‌ای به نام « روباتهای جهانی روسام » اثر کارل چاپک (
خب بعد از مدت زیادی دوباره برگشتم تا ببینم اینجا چه خبر بوده. قسمت آخر وزن تاریکی حدود 6-7 ماه پیش نوشته شد اما بار گذاری نشد. همین چند دقیقه پیش دوباره خوندمش و خب احساسم میگه نباید بارگذاری بشه. این همه تاریکی رو دوست ندارم با آدم هایی که این همه مدت کنارم بودن به اشتراک بذارم. اما از طرف دیگه اگه دوست دارین پایان بندی این داستان رو از زبون نویسنده‌ش داشته باشین باید اسپویل کنم و بگم کارل زودتر از لونا خودش رو کشته بود و اون صفحه‌ی "عکس ماه" رو
سال
هفتم هجری پیامبر (صلی الله علیه و آله) همراه هزار و ششصد نفر سرباز برای
فتح قلعه خیبر که در 32 فرسخی مدینه قرار داشت روانه شدند. مسلمانان در...
بیابانهای اطراف خیبر مدتی ماندند و نتوانستند قلعه‌های خیبر را فتح کنند.
از نظر غذائی در مضیقه سختی قرار داشتند به طوری که بر اثر شدت گرسنگی، از
گوشت حیواناتی که مکروه بود، مانند گوشت قاطر و اسب استفاده می‌کردند.
در این شرایط، چوپان سیاه چهره‌ای که گوسفندان یهودیان را می‌چراند، به
حضور پیامبر (
امروز به طرز باور نکردنی ای خوب بودم. خوب هم نه! عاااااالیییی! باورت نمیشه اما در پوست خود نمیگنجم و از این داستانها. از حول و هوش چهار این طورها بیدارم تا خوابم میگرفت از جام پا میشدم ورزش میکردم تا از سرم بپره یا درو باز میکردم سردم بشه. راه های مقابله با پر خوابی. خب من اول فکر کردم به خاطر قرصاست بعد دیدم نه ادم باید خودش بخواد یعنی خب فکر کردم بهش! میتونستم تمام امروزو باز رو تخت بگذرونم و بخوابم. حتی با این که همین الانم خوابم میاد اما نمیخ
از قدیم الایام تا به امروز دیده میشه که برخی راننده های باسابقه مقداری از روغن موتور داخل کارتر رو که توسط گیج روغن موقع کنترل سطح روغن موتور بیرون میاد بین انگشتان شصت و نشانه لمس میکنن و میگن این روغن مثلا حالت لیزی یا روانکاری خودش رو حفظ کرده یا روغن حالتش رو از دست داده و باید عوض بشه و از این داستانها ......!!!!!
این حرف از یک بابت اصلا صحیح نیست چون حتی بدترین روغن موتورها هم همون حالت لیزی و روانکاری رو بین نوک انگشتان دست تداعی میکنن و از ا
از قدیم الایام تا به امروز دیده میشه که برخی راننده های باسابقه مقداری از روغن موتور داخل کارتر رو که توسط گیج روغن موقع کنترل سطح روغن موتور بیرون میاد بین انگشتان شصت و نشانه لمس میکنن و میگن این روغن مثلا حالت لیزی یا روانکاری خودش رو حفظ کرده یا روغن حالتش رو از دست داده و باید عوض بشه و از این داستانها ......!!!!!
این حرف از یک بابت اصلا صحیح نیست چون حتی بدترین روغن موتورها هم همون حالت لیزی و روانکاری رو بین نوک انگشتان دست تداعی میکنن و از ا
پ.ن: این شاید آخرین تکه از گفتگوی سقراط با اوتیفرون درباره دین باشد که منتشر می‌کنم.
اوتیفرون: تو خود می‌دانی که همه ی مردم زئوس را بزرگتر و عادلتر از
همه خدایان می‌دانند و تصدیق می کنند که زئوس پدر خود را به بند کشید زیرا
فرزندان خود را خورد. پدر زئوس نیز به کیفر گناهی دیگر پدر خود را عقیم کرد. به نظر من بی‌دینی چشم پوشی از گناه تبهکاران است.

سقراط: مرا بدان علت به دادگاه
خوانده اند که تا کنون آن گونه داستانها را درباره خدایان باور نداشته ام
قصه‌گویی در شب، نیرنگهای خیاطان را نقل می‌کرد که چگونه از پارچه‌های مردم می‌دزدند. عدة زیادی دور او جمع شده بودند و با جان و دل گوش می‌دادند. نقال از پارچه دزدی بیرحمانه خیاطان می‌گفت. در این زمان مردی از سرزمین مغولستان از این سخنان به شدت عصبانی شد و به نقال گفت: ای قصه‌گو در شهر شما کدام خیاط در حیله‌گری از همه ماهرتر است؟ نقال گفت: در شهر ما خیاطی است به نام «پورشش» که در پارچه دزدی زبانزد همه است. مغول گفت: ولی او نمی‌تواند از من پارچه
قصه‌گویی در شب، نیرنگهای خیاطان را نقل می‌کرد که چگونه از پارچه‌های مردم می‌دزدند. عدة زیادی دور او جمع شده بودند و با جان و دل گوش می‌دادند. نقال از پارچه دزدی بیرحمانه خیاطان می‌گفت. در این زمان مردی از سرزمین مغولستان از این سخنان به شدت عصبانی شد و به نقال گفت: ای قصه‌گو در شهر شما کدام خیاط در حیله‌گری از همه ماهرتر است؟ نقال گفت: در شهر ما خیاطی است به نام «پورشش» که در پارچه دزدی زبانزد همه است. مغول گفت: ولی او نمی‌تواند از من پارچه
من تقریبا از دیشب که خوابیدم تا امروز عصری خواب بودم ! البته وسطش بیدار میشدم اما دوباره میخوابیدم. راستش حالم خوب نبود ولی وقتی بیدار شدم پاشدم کیک درست کردم و منتظر شدم اماده بشه و نشستم برای خودم کارکردن. حالم بهتر شده و میتونم کار کنم انگار دوباره انگیزه کرفتم البته نه که فکر کنی رو هوا انگیزه گرفتما نه یسری چیزها پیش اومد انگار حالم خیلی بهتره و اگه نبود فکر نمیکنم حالم خوب میشد. 
راستش باید خوابمو تنظیم کنم اما چه بشه چه نشه تصمیمم این ه
۲۶ سالگی برای من فکر میکنم توام هست با تنهایی و جدی تر بودن توی کار. دلم میخواد ۲۷ سالگی که میرسه خیلی بهتر از الان باشم. خیلی بیشتر از امسالم خونده باشم کار کرده باشم بلد باشم عکاسی کرده باشم فرانسوی خونده باشم. اما امسال کمم نبودم زیاد چند تا قدم بزرگ برداشتم. هدفم بزرگ تر شد تصمیم گرفتم بخونم برای فلسفه. تصمیم گرفتم روی زبانم و به خصوص دو تا زبان کار کنم. کلاس زبان رفتم. و خب فکر میکنم کتاب هایی هم خوندم نمیدونم کم یا زیاد ولی خوندم. دلم میخوا
+ از نظر کاری ، دقیقا دیشب ، همین ساعتها بود که از شیب دامنه قله ای نسبتا بلند، یهو سقوط کردم پایین دره ای عمیق تر از حتی سطح زمین! خودم سُر نخوردم! آقای دولت زیر پامو با تیر زد!
دلم از این داستانها و تجربه ها پُره ، ولی کور خوندن. از دیشب تا نصف شب و امروز صبح، بعد از کلی فکر و حرف، فعلا زخمامو بستم و شروع کردم و دست به صخره اومدم بالا، حالا میخوام با هلیکوپتر برم بالا ، جلوتر از جای قبلیم! اینا واقعا چی فکر کردن؟ فک کردن ما آزموده ایم در شهر بخت خو
نماز اوّل وقت یعنی:
کارهای انسانها را به کار خدا ترجیح ندهیم.

جایی که جدال با آدم نادان باعث زشتی چهره می شود
پناه بر خدا از جدال با آدمی که خود را به نادانی زده است

چطور بپذیرم انسانها بلکه حیوانات در طول میلیونها سال اطّلاعی از الکتریسیته و نحوه بکارگیری آن نداشتند
تا اینکه آقای ادیسون آن را کشف نمود؟
غرب خیلی گستاخ است!

آیا صرف حرف زدن با دختر مردم حقّی را ایجاد می کند
که ازدواج او با دیگری خیانت تلقّی شود؟

من اوّلش فکر میکرد
آرامش.
این تمام حسی بود که موقع خوندن سه شنبه ها با موری بت صحرا همراه بود. نوشتن از خلاصه داستانها، برای من خوشایند نیست. شاید گریز از خلاصه کردن، برای یه توضیح کوتاه درمورد درون مایه داستان، چیزی باشه که خیلی ها راغبش باشن، اما خب میدونم که بی شمار صفحه وجود داره که توشون پر از این خلاصه هاست. من کتاب ها رو نقد نمیکنم. فقط احساسم رو درموردشون به رشته تحریر درمیارم و اون چیزی رو راجع بهشون بیان میکنم که روی قلبم به شدت تاثیر گذار بوده.
شنیدن ح
خدا را شکر

بالاخره مجوز کتابم صادر
شد.

ناشر موقع مصاحبه گواهی چاپ
کتاب به من داد و خود کتاب در نوبت مجوز وزارت ارشاد بود.

خیلی خوشحالم. البته چاپ
این کتاب داستانها دارد. اگر فرصت باشد اینجا تعریف می کنم.

یکی از مقالاتم رفته برای
داوری

خدایا حواست بهم باشه. خودت
کمک کن این مقاله چاپ بشه.
practical magic 
زیاد نفهمیدم هدف داستان دقیقا چیه ،عشق ترس ،فانتزی ،بچه ها!
.....!.......اســــپــــــــــــویــــــــــــل...!.....
کلا یه داستان بامزه بود از یه خانواده ی جادوگر ک سالهای دور یکی از زنان این خانواد نفرینی به جا گذاشت که هر زنی که تو این خانواده عاشق بشه تا یه مدت شاده و بعد همسرش رو از دست میده این نفرین انقر پا برجا میمونه تا میرسه به سالی و جیلین 
جیلین و سالی و دوتا خواهرن که پدرشون بر اثر اون نفرین مرد و مادرشون هم تاب نیاورد و اونم مر
بقول یه بزرگی، سینما یه قوانین و استانداردهایی داره که البته خیلی انعطاف پذیره. بر اساس اوناست که تعیین میشه یه فیلم خوبه یا بد. پس فقط با بررسی اون موارد شامل فرم و محتوا و... میشه گفت «سینما» درست اجرا شده یا نه. اما داستان سلیقه و گیشه فرق میکنه. ممکنه یه فیلم سبُک و بی ارزش (از نظر سینمایی) خیلی فروش داشته باشه، و بالعکس. پس چیزایی که من میگم یا شما درمورد فیلمها میگید، از نظر خودتونه. یه نوع دیدگاه و سلیقه ست. و ممکنه از نظر بقیه همون باشه یا ک

کتاب کابوک یک کتاب آخرالزمانی با محوریت بینایی است. 
داستان با مالوری آغاز می شود که او و دو فرزندش چهار سال گذشته در خانه ای تنها زندگی کرده اند و حالا وقت آن رسیده تا یک سفر رودخانه ای خطرناک بیست مایلی را با قایقی انجام دهند. اما واقعیت این است که مالوری در دنیایی پر از موجودات زندگی می کند که دیدن آنها مردم را به جنون و خودکشی می کشاند. حالا مالوری مجبور است که ریسک کند و درحالی که چشمانشان را بسته اند تنها با تکیه بر قوای شنوایی خود و فر
نابرده رنج گنج میسر نمی شود...
این نظریه منه که من به عنوان یک انسان مهمترین عنصر در جهان هستم. همین خودم رو میگم. 
مهمترین عنصر بعد از خدا... پس هرچی که در دنیا وجود داره برای من، نه اینکه متعلق به من باشه، در خدمت منه. تمام انسانها به نحوی در خدمت من هستند. تمام درختها، تمام کوه ها. تمام فیلمهایی که ساخته شدند برای من ساخته شدند، تمام احادیث و روایات و آیات و داستانها و ضربا المثل ها و غیره... تمام کتاب ها برای من نوشته شدند. تمام پیامبران برای هد
من اینترن بخش بودم دیروز... 
دوستم بهم از اورژانس زنگ زد گفت بدو برات شوهر پیدا کردم :)) 
منمفکر کردم داره شوخی میکنه ، فحشش دادم گفتم برو مسخره ، بگو گوجه سبزام رو میخوای :)) بذار افطار شه میام پایین شام میخوریم و گوجه سبزم میارم ... 
گفت نه خره جدی میگم ، قطع کن بهت پیام میدم نمیتونم اینجا حرف بزنم :)) 
خلاصه بهم پیام داد گفت فلان پسر الان تو اورژانس یواشکی آمارت رو ازم گرفت و گفت بهت بگم اگه بشه شماره ات رو بدم بهش باهات تماس بگیره... 
منم هعی زور زد
طراحی سایت فروشگاهی در مشهد  
۴. VR(حقیقت مجازی)سال ۲۰۱۹ سال بزرگی برای VR بوده هست. در سال های قبلی شاهد پیشرفت و بهبود اکثری در هدست های VR بوده ایم (اضافه در صنعت بازی سازی). می بایست در حیث داشته باشیم که صنعت بازی سازی اکثر اوقات ابتکار عمل و فناوری های نو را در پباده سازی تولیدات دیجیتال به ارمغان می آورد.
پژوهش ها اثبات می‌نمایند که VR نیز از این قاعده مستثنی نیست، چون بعداز عرضه Oculus Quest در سال ۲۰۱۹ مجال های اکثری برای صنعت های دیگر گشوده شده
بعضی وقتها عاشق زندگی کردن میشم. گاهی اوقاتم ازش متنفر. و هی بین این دو در حال رفت و برگشت. فکر نکنم جفتشو هیچوقت با هم تجربه کرده باشم. نمیشه هم این باشه و هم اون یا بگیم حد وسط. همچین چیزی وجود نداره. الان خب میشه گفت زندگی کردنو دوست دارم یعنی رو این مود هستم. حتی با تمام بد بودن این چند وقتم. این که نمیتونستم کتاب بخونمو هنوز تازه بخش اول و دوم کتاب رو تموم کردم. این که هی درجا میزنم فقط و تلاش برای حرکت کردن. خب خیلی سخت هست اینجوری. تو بخوای ا
فیلمفارسی کم دیدم. خیلی کم. ولی بنا دارم بنشینم و سینمای ایران را از آن آغازش مروری بکنم. شاید کلی فیلم خوب هم بشود از لابه لای آن فیلم ها پیدا کرد.
ولی هنوز نحوه مواجهه با این فیلم ها را بلد نیستم.
آیا خام دستی های فیلم را باید پای زمان و زمانه اش بگذارم یا اینکه با یک دید امروزی بهشان بنگرم و آنها را کلا آشغال بپندارم.
خب آن زمان ها فیلم های خوبی هم ساخته شده! پس زمان نمی تواند پادرمیانی کند تا اثر زیر سوال نرود. ولی خب باید یک جایی گوشه ی ذهن، عا
یک استراتژی محتوای سفت داشته باشید در صورتی قصد دارید در اینستاگرام برنده گردید ، می بایست بدانید که چه چیزی را ارسال نمایید. Founder برای ساخت محتوا قانون ها اساسی داراست: مقاوم باش یک مورد برای اکانت خویش داشته باشید زیبایی شناسی تمامی چیز میباشد از ویدئو به کارگیری نمایید (این دسته محتوایی میباشد که بیشترین جذابیت را در اینستاگرام تولید می‌کند). در اینجا روش به کار گیری از این نظرات در محتوای خویش آورده شده‌است. مقاوم باش یک پیام مداوم داش
من خودم عضوش شدم. بیشتر از یکساله و بالاتر از 100 میلیون تومن (مثلا) سرمایه گذاری کردم . قبل عضویت خیلی مطالعه کنید و البته لینک های زیر رو هم بخونید:
یونیک فاینانس و اطلاعات فنی و استعلامی
توضیحات و مقاله سایت ایران هشدار

توصیه های من:
1. اصلا دلتون میخواد عضو بشید؟ اوکی , با حداقل شروع کنید و تا سودتون رو نگرفتین اقدام بعدی نکنید
2.اصل سرمایه رو بیخیال بشین . کسی تا حالا نگفته که تونسته اصل سرمایه رو دریافت کنه. البته شرایطی رو معین کردن که جسته
حرف اول پست: نمیدونم چقدر در مورد تله های شخصیتی شنیده باشید؛ تله هایی مثل تلۀ بی اعتمادی، تلۀ رها شدگی، تلۀ مهرطلبی و چند ده تلۀ شخصیتی دیگه، که مبحث خیلی مفصلیه (مبحث اصلی اکثر روان درمانگرهای معاصر هست) و هیچ کس به خوبی خودشون نمی تونه توضیحش بده، ولی خلاصش میگه که متأثر از رفتارها و تربیت والد غالبِ ما در کودکی (مثل پدر مادر معلم یا ...) یک سری تله ها در شخصیت ما شکل می گیره که ناخودگاه ما همیشه سعی در اثبات درستی اون تله ها داره. یک مثال خوبش
از خواب بیدار میشم, موهام رو چند دور میپیچم و زیر یه کلیپس بزرگ جمعشون میکنمو دو تا گیره طلایی دو طرف سر که به قول "نوشای سالِ بلوا" زلفهای دلبریم رو جمع کنم.
صبح جمعه است و منِ کارمند شانس این رو دارم که فردا هم تعطیل باشم, با اتود و دفترچه یادداشتم میرم آشپزخونه, پنجره رو باز میکنم تا خنکا به صورت مرطوبم بخوره و چای دم میکنم و لیست کارهام رو برای این دو روز میچینم.
زدن طرح زن بختیاری برای آبرنگم
تمرین طراحی
اتو کردن لباسها برای یک هفته
تمیز کرد
من خودم عضوش شدم. بیشتر از یکساله و بالاتر از 100 میلیون تومن (مثلا) سرمایه گذاری کردم . قبل عضویت خیلی مطالعه کنید و البته لینک های زیر رو هم بخونید:

توصیه های من:
1. اصلا دلتون میخواد عضو بشید؟ اوکی , با حداقل شروع کنید و تا سودتون رو نگرفتین اقدام بعدی نکنید
2.اصل سرمایه رو بیخیال بشین . کسی تا حالا نگفته که تونسته اصل سرمایه رو دریافت کنه. البته شرایطی رو معین کردن که جسته
هرچند که احتمالا باید بعد از این همه مدت که
خبری ازم اینجا نبوده ، یه پست خیلی درست و حسابی راجع به یه اتفاق درست حسابی تر بزارم ، اما خب راستش هرچی
که میگذره ، احساس می کنم کمتر دنیا و آدم هاش رو می شناسم و ترجیح می دم همه چیز
رو صرفا به یه سکوت محترمانه بگذرونم و هیچی نگم.
اما برای خالی نبودن عریضه ، شاید بد نباشه کمی
راجع به بلک میرور بگم.

من در طی این چند ماه ، ریک اند مورتی هم دیدم و
انصافا ، خصوصا در اپیزود های اول ، حیرت انگیز بود سریال ، اما
اگر به دنبال مخ زدن دختر هستید علاوه بر این که می توانید این مقاله را از وبسایت تکامل من به خوبی مطالعه کنید می توانید به ادامه مطلب نیز نیم نگاهی بپردازید. لینک این مقاله را می توانید از قسمت زیر مشاهده کنید:

مطالعه مقاله مخ زدن دختر از سایت تکامل من

1آهسته برو. اغوا همه چیز مربوط به زمان بندی است. پیش بینی بخشی از آنچه فرد را بخواهد شخص دیگری را بخواهد ، پیش بینی است. وقتی با زنی آشنا شدید ، به آرامی ادامه دهید. کمی صبر کنید تا به او نزدیک شو
به رغم وجود گنجینه های داستان کودکانه و افسانه های زیبا و آموزنده در ادبیات شفاهی و مکتوب کودکان ، امروزه دیگر کمتر مادری وقت خود را به مسایل آموزشی کودکان در این قالب اختصاص می دهد، وبا واگذاری این آموزش به مدرسه و تلویزیون، کودکان را از پرورش تخیل وانتقال ادبیات کودکانه محروم می کنند. کارشناسان مسائل اجتماعی بر این باورند که قصه گویی و قصه خوانی نقش به سزایی در رشد و شکوفایی خلاقیت درکودکان دارد. ادبیات کودکان شامل قصه ، شعر، نمایش، افسا
«خطبة زیبای  پیامبر اکرم (ص) قبل از جنگ تبوک»

اى مردم! راست ترین گفتارها کتاب خدا و سزاوارترین سفارشات تقوا و بهترین ملتها ملت ابراهیم و نیکوترین سنت ها سنت محمد و شریف ترین سخنان ذکر خدا و بهترین داستانها همین قرآن است. و نیکوترین امور سنتهاى ثابت و پا بر جاست و بدترین امور، امور نو ظهور و تازه درآمده است. و نیکوترین هدایت هدایت انبیاء و شریف ترین کشته شدگان آنهایند که در راه خدا شهید شده باشند و تاریک ترین کوریها کورى ضلالت بعد از هدایت و
.....ب انتهای داستانها فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.ب سفیدی مطلقی ک روی در و دیوار خانه ی او نشسته فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.ب اینکه نتیجه ها از کجا آمده اند فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.کدام انتخاب احمد ختم شد ب مرگ ستاره,کدام انتخاب ستاره ختم شد ب خانه ی ایوب ,کدام انتخاب ایوب ختم شد ب نگه داشتن ستاره و کدام انتخاب من ختم شد ب ایستادن توی خانه ی مردی ک میخاهد عمیقا باورم کنم ک بسیار دوستم دارد...ب نتیجه ها فکر میکنم و انتهای د
.....ب انتهای داستانها فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.ب سفیدی مطلقی ک روی در و دیوار خانه ی او نشسته فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.ب اینکه نتیجه ها از کجا آمده اند فکر میکنم و سوپ روی گاز را هم میزنم.کدام انتخاب احمد ختم شد ب مرگ ستاره,کدام انتخاب ستاره ختم شد ب خانه ی ایوب ,کدام انتخاب ایوب ختم شد ب نگه داشتن ستاره و کدام انتخاب من ختم شد ب ایستادن توی خانه ی مردی ک میخاهد عمیقا باورم کنم ک بسیار دوستم دارد...ب نتیجه ها فکر میکنم و انتهای د
در این پست ، اون دسته از یادداشت هایی که به نظرم مهمه و باید لیست بشه رو میذارم ، هر چند که بهشون کلید واژه میدم یا دسته بندی میکنم اما اینجا لینکش رو میذارم تا یکجا داشته باشم اون رو.البته یه توضیح کوچیک هم دربارش میذارم.

1.همه گوش کردنی های لذت بخش!!!
کتاب خوندن خیلی خوبه اما گوش کردن به داستانها یا نمایش های صوتی برگرفته از داستان که باعث زنده شدن موضوع از طریق نمایش با اون افکت های جالبش بشه ، باعث میشه که ادم هیچوقت اون کتاب و داستانش رو از
قصه کودکانه رایگان و داستان کودک ، همواره در رشد زبان کودک و کمال ذهنی و فرهنگی کودک موثر است و به نوعی زندگی اجتماعی و فرهنگی ، رفتار ، تفکر ، احساس ، اخلاق و اعتقادات را بیانگر است . انسان ها در قصه گویی معمولا نیازها و خواسته هایشان را با زبان ساده و قابل فهم در قصه بیان می کنند .
متخصصان روانشناسی ضمن اینکه بر نقش قصه گویی در سلامت روان کودک تاکید می کنند ، قصه گفتن را برای تکامل مغز لازم می دانند . با گفتن قصه و افسانه به کودکان علاوه بر شن
   رشت _شهرخیس کوچک ما[۱] مجموعه دوازده داستان از شهروز براری صیقلانی ست موضوع این آثار اجتماعی‌ست و نویسنده ضمن انتخاب روش واقع‌گرایانه برای بیان اغلب داستان‌ها و فراواقع‌گرایی برای برخی داستان‌ها، مسائل انسان مدرن و البته هنوز پایبند به سنتهای بومی را در گذار از جامعه سنتی نشان داده است. مشخصه‌های مشترک این داستان‌ها عبارتند از: تشخص جغرافیا، فرهنگ بومی، رفاقت و مهر و دوستی، باورهای عامه، دلبستگی به خاطرات، عدم قطعیت و مصائب مردم ف
فعالیت و فداکاری در همه جوامع در همه خانواده ها و روستاها و شهرها و کشورها و در سطح جهانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و طرفداران بیشماری دارد واما حمایت و عنایت و همکاری باعث پررنگ شدن و تقویت و پرنوری یک فداکار می شود 
و این همکاری با فداکاران مهم است تا الگو بشوند هرفداکاری باید خیلی زود تقویت بشود تا جامعه به سلامت کامل برسد در جوامعی که به فداکاران عنایت می شود هرچه عنایت بیشتر تاثیرات هم بیشتر می شود 
ما می توانیم با همکاری با عاشقان

توصیه های من:

توصیه های من:
ماجرای پروژه ی ایمان چیست/نگاهی به آنچه در پروژه ی ایمان گذشت
عضو شورای مرکزی خانه پرستار تشریح کرد:
به گزارش خبرنگار خانه پرستار، متن این یادداشت بدین شرح است:
در سال ۸۲ یا شاید بهتر است بگویم از سال ۸۲ با اعلام صورت گرفته از سوی سازمان نظام پرستاری تعدادی از پرستاران برای خرید ملکی در شهر مشهد که به پروژه ی ایمان شهرت یافت به حساب سازمان نظام پرستاری پول واریز کردند که نهایتا با شراکت یک شرکت در مشهدبه نسبت ۶۰ به ۴۰ ملک در خیابان نواب مشهد خ
در مورد اصول طراحی کاراکتر ، تصویر سازی و گفتن داستانی از طریق کار خلاقانه در آخرین جریان مستقیم در سایت ما بیشتر بیاموزید.
که اکنون به صورت ویدیویی در کانال ما موجود است.
https://maktabtv.com/Courses/character-design/
در این ویدئو مارتین 10 اصل اساسی را به سمت طراحی شخصیت ها طی می کند. پس از درک این اصول ، اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در ایجاد شخصیت خوب یا بد شخصیت و همچنین آنچه باید در هنگام ایجاد یک سبک بصری و شخصیت برای شخصیت های خود داشته باشید ، بیشتر بدانید.
د
      آثار جدید در لیست پرفروش ترین ها نیستند و کماکان اثر چراغها را چه کسی خاموش کرد بقلم خانم زویا پیرزاد در  صدر لیست پرفروش هاست و سپس اثر عاعاشقانه های برفی به قلم توانمند شهریار داداستان نویسی خلاق و خالق سبک مدرنیته یعنی شین براری ست .  13742_97**_ مجله ادبی چوبک 6495_کد نشریات (3642_96الف) 
 شهر خیس کوچک ما[۱] مجموعه دوازده داستان از شهروز براری صیقلانی ست موضوع این آثار اجتماعی‌ست و نویسنده ضمن انتخاب روش واقع‌گرایانه برای بیان اغلب داستان‌ه

توصیه های من:

خلاصه
فارسی و انگلیسی رمان به سوی فانوس دریایی To the Lighthouse اثر
ویرجینیا وولف
ویرجینیا وولف۱ (۱۸۸۲ـ۱۹۴۱) رمان‌نویس، منتقد و مقاله‌نویس انگلیسی، همچون جیمز جویس از ابداع
کنندگان و  پیشروان استفاده از تکنیک جریان سیال ذهن (Stream of Consciousness) و تک‌گویی درونی (interior
monologue) در رمان است.
رمانهای ویرجینا وولف به خاطر نثر شاعرانه و
سمبلیک بودن، مورد توجه‌اند. در این آثار، پیرنگ و حرکات شخصیتها چندان مورد
تأکید نیستند، بلکه جنبه روانشناختی شخص
تحقیق تقسیم بندی جامعه ایران 60 ص تحقیق تقسیم بندی جامعه ایران 60 ص

دسته بندی
علوم انسانی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
41 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
60

توضیحات:
تحقیق در مورد تقسیم بندی جامعه ایران 60 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :
تقسیم‌بندی‌ جامعه‌ی‌ ایران‌
مردم‌ به‌ 4 طبقه‌ بخش‌ شده‌اند. در رأس‌ طبقات‌ 4 گانه‌، (اعضاء اربعه‌) پادشاه‌قرار دارد شاهان‌ نواحی‌ داستانها وابسته‌ و تابع‌ او هستند. همانند گذشته‌ مقام‌نخست‌ از آن
ؤبسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- داستان تجربه برجام- با الهام از شخصیت متفکر اسلامی- حضرت ایت الله میرباقری – رحمت الله علیه – نسان ازبدو تولد  تا مرگ درحال تجربه کردن است تجربه میبایست به یک سری قانونمندی برسد وبا  تجریه های جدید از بکاربردن این تجربه وقانومندی ها در راستای هدف- سودببرد- انسان مانندفرشته نیست مستقیم بکارخودبپردازد بقول غربی داستانها  باید درکند وهر شناختی داستانی پشت ان دارد خداوندمنان این جهان را براساس تجربه
    چنان که می دانیم “دهقانان” یک طبقه از مالکان بودند که در دوره ی ساسانیان در ایران زندگی میکردند و یکی از طبقات اجتماعی فاصل میان طبقه کشاورزان و اشراف درجه اول را تشکیل میدادند و صاحب نوعی “اشرافیت ارضی” بودند.
    زندگانی آنان در کاخهایی که در اراضی خود داشتند سپری میشد. آنها به وسیله ی “روستاییان” از آن اراضی بهره برداری می کردند و در جمع آوری مالیات اراضی با دولت ساسانی و سپس در عهد اسلام با دولت اسلام همکاری می نمودند و حدوداً تا
چگونه بگوییم دوست پسر شما تقلب است یا خیر
ممکن است از شما سؤال شود که دوست پسر شما به شما وفادار است یا خیر. شاید او با شما متفاوت رفتار کند ، وقت کمتری را با شما بگذراند ، بسیار پنهانی باشد و یا دیگر تلاش نکند. با این حال ، بهتر است قبل از اینکه او را به تقلب متهم کنید ، از او سؤال کنید و از او سؤال کنید و به دنبال شواهد باشید.
بررسی رفتار اوتصویری با عنوان راهنمایی شخص برای غلبه بر ضرر نسبی قدم 131مشخص کنید که آیا وی بیش از حد از تلفن خود محافظت می
  بسم الله الرحمن الرحیم
فضیل بن عیاض، پیش از آن که با شنیدن آیه اى از آیات قرآن توبه کند راهزن بود.وى در بیابان مرو خیمه زده بود و پلاسى پوشیده و کلاه پشمین بر سر و تسبیح در گردن افکنده و یاران بسیار داشت، همه دزد و راهزن.هر مال و جنس دزدیده شده اى که نزد او مى بردند، میان دوستان راهزن تقسیم مى کرد و بخشى هم خود برمى داشت.
روزى کاروانى بزرگ مى آمد، در مسیر حرکتش آواز دزد شنید.ثروتمندى در میان کاروان، پولى قابل توجه داشت.برگرفت و گفت در جایى پنه
ویلی وونکا و کارخانه شکلات سازی فیلمی است که برای کشش طولانی نسبتاً وحشتناک است و سپس با هشدار کمی حیرت انگیز ، عامل ترس آن را تا ده برابر می کند. با شروع فیلم ، شما در حال تماشای فیلم سرگرم کننده و الهام بخش در مورد پسری به نام چارلی هستید که فرصتی برای گشت و گذار در یک کارخانه آب نبات با شکوه و جادویی می گیرد. جالب به نظر می رسد ، درست است؟
سپس چارلی به کارخانه واقعی می رود و همه چیز عجیب می شود. نکته بعدی که می دانید ویلی وانکا عنوان دارد این اس
قضاوت و کنجکاوی ناروا  بد است 
چرا اینقدر فضولی کردن را دوست داریم؟
ورود به حریم شخصی دیگران را با چیزهای دیگر اشتباه می گیریم
رمان می خوانیم تا سر از یک زندگی. یک حرکت یک ماجرا در بیاوریم
ما ماجراجویی را دوست داریم
چه بی رحمیم
به  بحث و دعوای زن و شوهر زل می زنیم
فوکوس نگاهمان را به سر و تن و لباس و بیماری و زیبایی افراد خیره می کنیم
به صداهای بلندیک خانواده در خانه اش دقت می کنیم
به نجوای دخترکان درحال بازی گوش می کنیم
آتو بگیران خوبی هستیم!
چند سالی بود که مسئله ی " ماهیتِ یک قصه ی زنده و پویا" برای من واقعا مورد سوالهای فراوان قرار گرفته بود...
دریغ از یافتن یک کتاب که توضیح داده باشه یک قصه ی خوب به چه قصه ای گفته میشه...
سوالاتم عمدتا مبنایی و فلسفی بود نه ساختاری و ادبی...
این سوالات از ذهنی برمیخواست که در عصر سلطه رسانه ها زندگی میکرد... و رسانه ها با آماج قصه ها، در قالب فیلم و سریال و نمایش و رمان، غالب مردم عصر من رو خیال پرداز و به دور از واقعیت بار آورده بودن و به اصطلاح فلسفی،
دیشب خیلى خسته و له بودم و صاف رفتم خوابیدم و الان مینویسم مشق دیشبمو!
گفته بودم دوستى ندارم دیگه!
دیروز صبح بیدار شدم کارامو کردم ؛ از شب قبلش قرار شده بود برم خونه ى یکى از دوستام که به مدت یه ماهى ایرانه فقط و بعد برمیگرده فرنگ.
لباس مباس پوشیدم و مثل همیشه ى زندگیم توى ست کردن مشکل داشتم چون هزارتا چیز رو باهم میخوام: راحتى لباس، رنگ دلخواهم که بعد باید ست هم بشه، و مشکل بزرگتر اضافه کردن مانتو و شال و کیفش و کفشه که اینا هم باید هم راحت باشن
از اونجایی که فکر میکنم ممکنه برای بعضی سوال پیش بیاد، پاسخ این کامنت رو بطور جداگانه پست میکنم که اگر باز هم برای کسی سوال شد بتونم ارجاع بدم!
دوزار آبرو داشتیم همونم رفت دیگه... :) (دارم خودمو آماده میکنم!)
لطفاً بعد از خوندن این پرسش و پاسخ، اگر ناامید شدید، حداقل برای شفای نویسنده دعا بفرمایید! :)
پرسش (+) :
...اتفاقا امشب درباره من وبتونو خوندمو سعی کردم سردربیارم:)
ولی خیلیم سردرنیوردم!
الان تصورم اینه شما یه گریمید:)
وواقعیت وسنها رو میتونی

مجموعه: زندگینامه بزرگان دینی

امام حسن (ع ) فرزند امیرمؤ منان على بن ابیطالب و مادرش مهتر زنان فاطمه زهرا دختر پیامبر خدا (ص ) است .

ولادت

امام حسن (ع ) در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت در مدینه تولد یافت . وى نخستین پسرى بود که خداوند متعال به خانواده على و فاطمه عنایت کرد. رسول اکرم (ص ) بلافاصله پس از ولادتش ، او را گرفت و در گوش راستش ‍ اذان و در گوش چپش اقامه گفت . سپس براى او گوسفندى قربانى کرد، سرش را تراشید و هموزن موى سرش - که یک در
اینستاگرام پیش از اینً یک نرم افزار اساسی بود. شما عکس گرفتید ، یک غربال را روی آن قرار دادید (برای اینکه خودتان بهتر به حیث برسید) ، و آن‌گاه آن را در ذیل اینستاگرام کوچک خویش به اشتراک گذاشتید. همین بود فارغ از زنگ سوای سوت. چیز خاصی وجود ندارد. این دیگر وجود ندارد امروز اینستاگرام پر‌از تنوع خصوصیت های گوناگون میباشد ، از خصوصیت های اتوماسیون گرفته تا فیلترهای خارق العاده. وقتی که اسنپ چت استارت به جذب میلیون ها دنبال کننده کرد ، و برنامه

سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی

امام حسن (ع ) فرزند ارشد امیرمؤ منان على بن ابیطالب و مادرش مهتر زنان فاطمه زهرا دختر پیامبر خدا (ص ) است .

ولادت

امام حسن (ع ) در شب نیمه ماه رمضان سال سوّم هجرت در مدینه تولد یافت . وى نخستین پسرى بود که خداوند متعال به خانواده على و فاطمه عنایت کرد. رسول اکرم (ص ) بلافاصله پس از ولادتش ، او را گرفت و در گوش راستش ‍ اذان و در گوش چپش اقامه گفت . سپس براى او گوسفندى قربانى کرد، سرش را تراشید و هموزن موى سرش - که یک
سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی

امام حسن (ع ) فرزند ارشد امیرمؤ منان على بن ابیطالب و مادرش مهتر زنان فاطمه زهرا دختر پیامبر خدا (ص ) است .

ولادت

امام حسن (ع ) در شب نیمه ماه رمضان سال
سوّم هجرت در مدینه تولد یافت . وى نخستین پسرى بود که خداوند متعال به
خانواده على و فاطمه عنایت کرد. رسول اکرم (ص ) بلافاصله پس از ولادتش ، او
را گرفت و در گوش راستش ‍ اذان و در گوش چپش اقامه گفت . سپس براى او
گوسفندى قربانى کرد، سرش را تراشید و هموزن موى سرش - که یک در
به عنوان پدر و مادر مسئول، چقدر به کودکان خود داستان می گویید؟ پاسخ برای این روزها و این روزگار، ممکن است به ندرت یا هرگز باشد. امروزه، با فشار زیادی که بر والدین جوان وجود دارد، پیچیده تر شدن روابط خانواده، میزان کمتر وقت آزاد و اعتیاد به ابزارهای تکنولوژی، هنر داستان نویسی و داستان گفتن برای کودک به دست فراموشی سپرده شده است.
داستان گفتن برای کودک یک بخش حیاتی در رشد شخصیت کلی کودک شما است. این یک سنت کهن است که از پدربزرگها و مادربزرگها و
درقسمت آفرینش عالم که قسمت نخستین کتاب است، فردوسی با نگاهی کامال عـلـمی خـلقـت جهان را طی چهـار مرحله توضیح داده است و در آخرین مرحله به خلقت انسان پرداخته است.ّ در کل ّ ادر داستان آفرینش نام یـزدان یک بار آوردن و آن در بیت دوم از ابیات که زیر آورده شدهاست.
از آغاز باید که دانی درست.................... ِسر ٔ مـایه گوهـران از نخستکه یزدان ز ناچیز چیز آفرید..............‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بـدان تا تــوانــایـی آمـد پـدیـدیعنی خداوند از هیچ ظرفیت و پتانسیل
درقسمت آفرینش عالم که قسمت نخستین کتاب است، فردوسی با نگاهی کامال عـلـمی خـلقـت جهان را طی چهـار مرحله توضیح داده است و در آخرین مرحله به خلقت انسان پرداخته است.ّ در کل ّ ادر داستان آفرینش نام یـزدان یک بار آوردن و آن در بیت دوم از ابیات که زیر آورده شدهاست.
از آغاز باید که دانی درست.................... ِسر ٔ مـایه گوهـران از نخستکه یزدان ز ناچیز چیز آفرید..............‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بـدان تا تــوانــایـی آمـد پـدیـدیعنی خداوند از هیچ ظرفیت و پتانسیل
اگر یک گروه از موجودات وجود داشته باشد که بیشترین ارتباط را با J.R.R. آثار تالکین ، این مسابقه اختراع شده خود او از سرگرمی ها است. در حالی که آنها در نوشته های قدیمی او در سرزمین میانه مانند داستان های Silmarillion یا ناتمام بسیار ظاهر نمی شوند ، اما برجسته تر در سریال ارباب حلقه ها و ، خوب ، هابیت - به طور جدی ظاهر می شوند. هر دو این داستانها به دنبال ماجراهای خود ، به شدت روی سرگرمی ها تمرکز می کنند و خواننده را قادر می سازد چیزهایی را از منظر اندازه ها

اگر من می توانم تو هم می توانی

بزرگترین حقیقت اشاره به منفعت جمعی است حال به چه صورت به این
نتیجه بزرگ دست بیابیم . 
به وسیله ساده ترین کارها از جمله گذاشتن پست هایی در مورد سبک
زندگی و تبریک هایی به توزیع کنندگان و خوش آمد گویی به افراد تازه وارد
و پست های شخصی به همراه شغل و کسب و کاررا ترکیب کرده و هرچند
وقت یکبار ارائه به اشتراک بگذارید .
راهکار مهم معرفی انسان هایی که موفق هستند به همراه تشویق افراد
گروه که برای دستیابی به موفقیت تلاش
شیرین یه
پسرِ هپل هپو به تور زدم می خوام حسابی تیغش بزنم پایه ای؟
-         
مهتاب من کشیدم بیرون دیگه نیستم نمیبینی چادری شدم
-         
اوه اوه منو بگیر! نکبت واسه ما آدم شده؟ ولی حالا
جدا قضیه ی چادر چیه؟ من فک کردم یه ترفند جدیده واسه ی تیغ زدن
-         
نه بابا اینطوری نیست ، قضیش مفصله بی خیال
-         
بی خیال سالاد نمیشه ، تا نگی ولت نمی کنم.
-         
قضیه اینه که من شوهر میخوام
-         
چی؟
-         
همون که شنیدی
کات
نویسنده قل

از عجایب زندگی انسان نگاه اوست.
نگاه بمعنای دیدن ودرک کردن.
یک نگاه؛
نگاه چشم است که ازدیدنی ها لذت می برد یا برائت می جوید .
وهنگامی که این نگاه پیشرفته ترشد از دیدنی ها محظوظ می شود و حکمت می آموزد.
نگاه دیگر نگاه باطن  وقلب است؛
نگاهی که در ضمیرماست. و خوب و بد و زیبایی ها وزشتیهای بزرگ وکوچک را بما نشان می دهد
این نگاه بعضا به چشم بصیرت وچشم دل هم مشهور است.
مثلا شما از دیدن دود پی به آتشی زیراین دود می برید.
پزشک از لکه ها ورنگ چشم ورخساره خب
جزیره آنتازی جاه طلب تر است. جزیره فانتزی در بیشتر زمان اجرا بیشتر از یک فیلم ترسناک یک راز فوق العاده است. این یک بازی اخلاق نیست بلکه یک مطالعه شخصیت است که از مجموعه فوق العاده ای برای شخصیت های خود استفاده می کند و آنها را در مسیر رشد شخصی قرار می دهد.
باز هم ، تا کنون ، بنابراین گمشده. اما Fantasy Island هنوز یک فیلم Blumhouse است ، به این معنی که سرانجام وحشت قصد دارد سر خود را عقب ببندد. این زمانی است که فیلم از هم جدا می شود.
در جزیره فانتزی ، شما به ط
زندگی نامه فردوسی - شاهنامه

زندگینامه :
«حکیم ابوالقاسم فردوسی» در سال ۳۲۹ هجری درروستای طابران«طبران» طوس به دنیا آمد. پدرش از دهقانان طوس بود که ثروت و موقعیت قابل توجهی داشت. فردوسی در جوانی با درآمدی که از املاک پدرش به دست می آورد، به کسی محتاج نبود؛ اما بتدریج، آن اموال را از دست داد و به تهیدستی گرفتار شد.
وی از همان زمان که به کسب علم و دانش می پرداخت، به خواندن داستان هم علاقه مند شد و به تاریخ و اطلاعات مربوط به گذشته ایران عشق می
اگر طی یک دهه گذشته فیلمی ترسناک در سینماها دیده اید ، احتمالاً از Blumhouse Productions به وجود آمده است. کمپانی تولید پرکار از زمان آغاز فعالیت Paranormal Activity در سال 2009 در خط مقدم صحنه ترسناک قرار گرفته است و مسئولیت همه چیز را از Insidious تا The Purge to Get Out گرفته تا آخرین کارگردانی جف وادلو ، کارگردان جدید ، جزیره فانتزی.
راز موفقیت Blumhouse؟ به گفته توبی اولیور ، فیلمبردار سینمایی Fantasy Island ، بودجه های کوچک ، شلیک سریع و کنترل خلاقانه زیادی وجود دارد. الیور هم می د

اگر من می توانم تو هم می توانی

بزرگترین حقیقت اشاره به منفعت جمعی است حال به چه صورت به این
نتیجه بزرگ دست بیابیم . به وسیله ساده ترین کارها از جمله گذاشتن
پست هایی در مورد سبک زندگی و تبریک هایی به توزیع کنندگان و خوش
آمد گویی به افراد تازه وارد و پست های شخصی به همراه شغل و کسب
و کاررا ترکیب کرده و هرچند وقت یکبار ارائه به اشتراک بگذارید .
راهکار مهم معرفی انسان هایی که موفق هستند به همراه تشویق افراد
گروه که برای دستیابی به موفقیت تلاش

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیع